İngilizce Öğretiminde ‘’ Yeni Normal’’

1

New Normal – New Teaching!

Önümüzde ‘’yeni normal’’ diye adlandırılan yeni bir süreç var ve olayları daha netleştirmek için zamana ihtiyacımız var. Bu zorunlu pandemi dönemi alışılagelen bir süreç değildi ve insanlar günlük yaşamlarına nasıl devam edeceklerini gerçekten durmadan düşünmek ve yeni yollar aramak zorunda kaldılar. Eğitim dünyasında verdiğiniz tüm kararlar her öğrenciyi ve öğretmeni etkiler. Bu kararlar alındıktan ve eyleme geçirildikten sonra, ebeveynler, okul yönetimi ve öğrenciler olmak üzere tüm aşamalar  tarafından incelenir. 

Bu konuda yardımcı olabilecek harika bir öğretim çözümü biliyorum, SmartClass ©. Dil öğretmenleri için henüz çok bilinmiyor olmasına rağmen, bu ürün oldukça çok yönlüdür. Dili bütün becerileriyle öğrenme adına öğrencilere ve öğretmenlere sınıf içinde ve dışında çok büyük kolaylık sağlar.

2

Zoom’dan daha iyi bir şey var!

Örnek olarak Melissa’yı alalım. O bir Almanca öğretmeni ve öğrencilerinin her gün hedef dilde konuşmasını sağlamak için iyi bir araç arıyor. Bunu nasıl yapabilir? Zoom ile mi? Belki de, diğer tüm çocuklar sıralarını beklemeli ve öğretmen olarak, herkesin sırası gelene kadar onları dinlemek, konuşmak ve öğrencinin sürekli aktif katılımını sağlamak için onu motive etmek zorunda.

Eminim benzer bir durum sizin de başınıza gelmiştir veya bu, şu anda neler yaşadığınızı çok iyi özetliyordur. SmartClass, her öğrenciyle bireysel olarak yakın iletişim halinde kalmanızı sağlar ve size sınıfın içinde ve dışında dil öğretimini bütün bir şekilde yönetmek için gerekli araçları sağlar.         Artık kitap yok. Daha fazla bahane yok. Artık beklemek yok.

3

Hayatınızı kolaylaştırmak için otomatik olarak derecelendirilen etkinlikler.

Ders kitaplarının sınıfta öğrenme için çok önemli olduğu günler geride kaldı. Şu anda, sınıfınızı oluşturmanıza yardımcı olabilecek çeşitli dillerde yüzlerce etkinliğe erişiminiz var. Size sunulanlardan hoşlanmıyorsanız, kendi aktivitelerinizi oluşturabilirsiniz… Ve bunların oluşturulması yalnızca birkaç dakika  alır. (Hatta bazıları için birkaç saniye.. ). Zamanınız yoksa, etkinliklerin ÖĞRETMENLER TARAFINDAN, öğrencileriyle birlikte kullanmak üzere yine ÖĞRETMENLER İÇİN oluşturulduğundan emin olun. Ve % 50 otomatik notlandırmayla, gerçekten ilgilenmeniz gereken diğer etkinlikleri notlandırmak için zamanınızı çok daha verimli kullanın . Çok çeşitli aktivite türleri olduğu için monoton öğrenme günleri geride kaldı. Kelime ve Cümle Karışımları, Boşluk Doldurma, Çoktan Seçmeli, Telaffuz, Kayıt etkinlikleri ve çok daha fazlası Smart Class’ ta.

4

Bu gerçek mi?

Ne düşündüğünüzü biliyorum… ve cevap, EVET. Evet, tam olarak aradığınız şey bu. Öğrencileriniz, farklı kayıt türleri ve telaffuz etkinlikleri ile DİLEDİKLERİ KADAR pratik yapacaktır. Ne kadar çok konuşurlarsa, dili öğrenmede ve dahası KONUŞMADA o kadar başarılı olacaklardır.  Öğretmenleri olarak siz de  onları buna yönlendirmek ve değerlendirmek adına her aktivite için SÖZLÜ veya yazılı geri bildirim sağlayabileceksiniz. 

Gerçekten ihtiyaç duydukları tek şey bir cihaz ve mikrofonlu iyi bir çift kulaklık.

5

Bir kahramanın yardımcısı!

Henüz ikna olmadıysanız, deneyin. Hazır etkinlikleri seçin, öğrencilerinizin onu nasıl kullanacaklarını görün ve müfredatınızı oluştururken, derslerinizi hazırlarken ve öğrencilerinizin çalışmalarını notlandırırken zamandan ne kadar tasarruf ettiğinizin farkına varın. Smart Class’ta bulunan mevcut içerikler, öğrettiğiniz veya öğreteceğiniz konuları bu aktivitelerin üzerine inşa etmenize yardımcı olur. SmartClass, bu benzeri görülmemiş pandemi sürecinde ders programı oluşturmanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda işler normale döndüğünde , normal bir öğretim günü boyunca size bir çok şekilde yardımcı olur. Şimdi ve gelecek yıllarda yardımcınız olduğu için öğrencilerinizin dili bütünüyle öğrenmeleri adına aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacak.